Проект "Ukrainian Index of Philosophy" представлено на Міжнародній науково-практичній конференції "Наукова комунікація в цифрову епоху” (#SDCA16)

Проект «Ukrainian Index of Philosophy» було представлено на IV Міжнародній науково-практичній конференції "Наукова комунікація в цифрову епоху” (#SCDA16).

Доповідь, з якою виступила координатор проекту Іламі Ясна, було присвячено аналізу можливих негативних наслідків форсованого впровадження наукометричних методів оцінювання діяльності фахівців та наукових установ України.

У доповіді розглянуто та піддано критичному аналізу типові базові установки, в межах яких розгортаються вітчизняні дискусії про наукометрію.

Окреслено специфічні риси впровадження наукометричних методів та інтеграції результатів вітчизняних досліджень у міжнародний академічний інформаційний простір, що притаманні галузі гуманітарних наук.

Підкреслено нерелевантність методів міжнародних баз даних для оцінювання результативності наукової діяльності у гуманітарній галузі.

Окреслено два рівноцінних вектори розвитку будь-якої національної науки, які позначено як вектори інтернаціоналізації та локалізації науки.

Показано, що нинішня політика інтеграції української науки у міжнародний інформаційний простір акцентована виключно на векторі інтернаціоналізації, залишаючи поза увагою питання розвитку локальної наукової комунікації та вітчизняної наукової термінології.

Показано ймовірні наслідки такої політики, яка перетворює позитивний процес інтеграції української науки у міжнародний інформаційний простір на негативний процес її еміграції, «втечі» з україномовного у іншомовний (здебільшого англомовний) інформаційний простір.

Зроблено припущення, що одним з можливих шляхів подолання цього протиріччя може стати впровадження вітчизняних галузевих механізмів наукометрічного аналізу, прикладом яких для галузі гуманітарних наук (здебільшого філософії) є проект «Ukrainian Index of Philosophy».

Детальна анотація, слайди презентації, а також відео доповіді доступні за посиланням.

Інформація про конференцію, яка, без сумніву, є однією з головних подій року у галузі наукометрії, доступна на сайті конференції та на сторінці заходу у Facebook.

Український філософський фонд:
01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська 4, к. 322
+38 044 279-16-70
uffon@ukr.net
Facebook


Ініціатива "Ребрендинг філософії":
Іламі Ясна
ilami.yasna@gmail.com
+38 044 331-15-04
+38 050 037-30-10
Facebook